Preskočit navigáciu.
Domov

Hľadať

Google Translate - Google láme jazykové bariéry

Ak patríte do skupiny, ktorá browsuje po internete a web stránka v cudzom jazyku Vás dokáže zastaviť, Google má aj pre Vás vynikajúcu novinku. Google Translate je zdarma služba Google, ktorá Vám umožní veľmi jednoducho preložiť online stránky do českého jazyka.

Google Translate Vám samozrejme poskytuje viac možností prekladu stránok, pomocou ktorých si môžete prečítať informácie z anglickej Wikipedie, odborné texty dostupné v angl. jazyku, jednoduchšie nakupovať cez zahraničné shopy, aukcie a veľa iných bežne v slov. jazyku nedostupných textov.

Na úvodnej stránke Google Translate si môžete preložiť krátky text, ako aj zadať URL adresu stránky, ktorú si chcete prečítať. Ďalšou z možností, je priamo online vyhľadávanie, ktoré Vám ponúkne výsledky v českom, ale aj na porovnanie cudzom jazyku. Samozrejme, že v Google Translate nechýba aj online slovník. Momentálne poslednou, nemenej zaujímavou, z možností Google Translate je poskytnutie prekladu pre webdizajnérov na ich stránky (napr: citroenpeugeot.info ), čo návštevníkovi poskytne pohodlný preklad stránky.

Určite ste si už všimli, že na vylepšení prekladov sa môžu podieľať aj bežní užívtelia. Je to bezpochyby funkcia, ktorá posunie preklady na vysokú úroveň kvality.

Ak zvážime fakt, že Google už na Google.com ponúka preklad cudzojazyčnej stránky priamo v hlavnom vyhľadávaní ( napr: hardware cz ), nielen že české stránky si môže prečítať 3/4 sveta, ale pri rýchlosti aplikovania služieb Google, môžeme onedlho očakávať preklady aj na Google.cz. Pri menšej fantázii, by mohli byť aj na Google.sk preložené anglické stránky do češtiny.

Zdá sa, že pre Slovákov, už zostala iba otázka, či sa dostane sa do Google Translate aj slovenčina a kedy to bude...

ešte napísal Anonym (bez overenia)
Ano, ale systemom editacie napísal online
Výborné, hňeď som to aj napísal online

Poslať nový komentár

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Viac informácií o možnostiach formátovania

Systém proti spamu, prosím zadajte kód z obrázku.

Generuje redakčný systém Drupal | Vytvorili: CoolStranky.sk